zadzwoń
+48 42 252 55 55

VERVO
VERVO
VERVO
VERVO

Dysze powietrzne, noże, kurtyny powietrzne

Zmień kategorię

Dysze powietrza, noże, kurtyny powietrzne

Dysze energooszczędne, noże i kurtyny powietrzne są idealnym rozwiązaniem dla większości gałęzi przemysłu i mogą być wykorzystywane w procesach przemysłowych, takich jak suszenie, chłodzenie, czyszczenie, transport czy sortowanie. Urządzenia te doskonale zastępują powszechnie wykorzystywane tzw. otwarte rurki, które zużywają bardzo dużo sprężonego powietrza, są głośne i niebezpieczne dla zdrowia.

Firma Vervo oferuje najszerszą gamę produktów na rynku dysz, noży i kurtyn powietrznych. Znajdujące się w naszej ofercie bezpieczne dysze, noże i pistolety powietrzne eliminują wady tzw. otwartych rurek, przy zachowaniu, a nawet przekroczeniu ich siły odmuchu. Wszystkie nasze produkty są opatentowane i przed wprowadzeniem na rynek wielokrotnie testowane w laboratorium w Szwecji, tak, aby wszystkie dysze do sprężonego powietrza, nóż powietrzny czy pistolet spełniały rygorystyczne wymogi energooszczędności, gwarantując jednocześnie znaczne oszczędności zużycia energii, w porównaniu z wykorzystaniem otwartej rurki.

Nasze produkty są w pełni zgodne z wymaganiami przepisów bezpieczeństwa OSHA i wymaganiami Europejskiej Dyrektywy Maszynowej w zakresie ograniczeń poziomu hałasu.

Wyposażenie linii produkcyjnych w oferowane przez nasza firmę bezpieczne kurtyny, dysze czy noże powietrzne daje naszym klientom wymierne korzyści. Najważniejszymi są ograniczenie zużycia sprężonego powietrza od 30 do 50%, znaczące zmniejszenie natężenia hałasu oraz poprawę bezpieczeństwa pracy. Wszystkie te pozytywne cechy zostały uzyskane dzięki zaawansowanej technice precyzyjnego ukierunkowania i ukształtowania strumienia sprężonego powietrza wydobywającego się z dyszy.

Oferowane przez nas dysze mogą operować w środowisku narażonym na działanie agresywnych substancji chemicznych, cieczy chłodząco-smarujących i wysokich temperatur.

Precyzyjny dobór dyszy, noża czy kurtyny powietrznej wpływa na podniesienie jakości wyrobu końcowego, prowadzi do przyspieszenia procesów produkcyjnych, zdecydowanie zmniejsza energochłonność zakładu oraz znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy. 

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać noże i kurtyny powietrzne na dowolny wymiar zgodnie z otrzymaną specyfikacją. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu, nasi specjaliści pomogą idealnie dopasować niezbędne dysze do potrzeb każdej, nawet najbardziej wymagającej, powierzchni przemysłowej.

Energooszczędne dysze Silvent mogą charakteryzować się różnorodną siłą odmuchu. W zależności od zastosowania, dopasowuje się również ich kształt – od popularnych dysz płaskich po dysze specjalne, jak chociażby dysza troidalna Silvent 453. Dysze można wykorzystywać do punktowego chłodzenia, w procesach produkcyjnych wytwarzających bardzo wysoką temperaturę, usuwając dodatkowo wszelkie zanieczyszczenia, opiłki i inne odpady produkcyjne. Gdy powierzchnia przedmuchiwania, czyszczenia, chłodzenia jest większa możemy zastosować dysze powietrzne płaskie, znane również jako dysze grzebieniowe.

Dysze powietrzne płaskie często instaluje się na kolektorze (listwie), otrzymując w ten sposób nóż powietrzny. Powietrzne noże przemysłowe wytwarzają bardzo cienki, precyzyjny i cichy strumień sprężonego powietrza. Mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Używane są chociażby do chłodzenia wałków, suszenia powierzchni płaskich, zdmuchiwania emulsji i chłodziw i do wielu innych zadań.

Na kolektorze można także instalować energooszczędne dysze okrągłe, tworząc kurtyny powietrzne. Stosuje się je we wszystkich aplikacjach, gdzie niezbędne jest stworzenie bariery powietrznej zapobiegającej przenikaniu substancji na drugą stronę obszaru rozdzielonego kurtyną. Kurtyny powietrzne Silvent sprawdzają się wyjątkowo w chłodzeniu wyrobów w trakcie procesu produkcyjnego oraz w celu zapobiegania rozchlapywania się chłodziwa w procesie obróbki.

Doradcy Vervo udzielą Państwu bezpłatnych konsultacji na temat sposobów wdrożenia optymalnych rozwiązań w Państwa firmie. 

.

Produktów w zapytaniu: 0

Wyślij zapytanie Usuń produkty lub zadzwoń tel. (+48) 42 252 55 55