Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza przemysłowego?

Odkurzacz przemysłowy Master

1. Wykonanie

Przed ostatecznym wyborem odkurzacza należy zwrócić uwagę z jakich materiałów wykonanych jest zbiornik na odpady oraz korpus samego odkurzacza. Większość firm produkujących profesjonalne odkurzacze przemysłowe stosuje w swoich urządzeniach stal malowaną lub stal nierdzewną jako podstawowy materiał. Należy unikać odkurzaczy wykonanych z plastiku jeśli mają być przeznaczone do typowo przemysłowych aplikacji.

2. Możliwość pracy ciągłej

Profesjonalny dostawca odkurzaczy doskonale wie, który z odkurzaczy przemysłowych przystosowany jest do pracy ciągłej 24/h na dobę. Często już po zakupie dowiadujemy się, że odkurzacz mający służyć jako odkurzacz przemysłowy, przeznaczony do odciągania zanieczyszczeń bezpośrednio przy linii produkcyjnej, nie jest przystosowany do pracy ciągłej. Nawet jeśli wytrzyma przez pewien okres pracę 24/h na dobę to jego podzespoły, w szczególności elementy silnika szybko ulegną zużyciu.

Serie odkurzaczy oferowanych przez naszą firmę, zostały podzielone między innymi ze względu na ilość przewidzianych godzin pracy odkurzacza. Posiadamy zarówno odkurzacze o dużej mocy ssącej, przeznaczone do sprzątania przez kilka godzin dziennie, jak również modele, przystosowane do pracy non stop np. przy centralnych systemach sprzątających. Na wszystkie modele udzielamy pełnej dwuletniej gwarancji.

3. System opróżniania odkurzacza

Przy dużej ilości zanieczyszczeń istotne jest zwrócenie uwagi na profesjonalny system opróżniania odkurzacza. Przy bardzo dużej ilości opadów np. „tłuczka szklana” stosuje się dodatkowe zewnętrzne separatory, które w sposób bezpieczny opróżnia się przy wykorzystaniu wózków widłowych. Dla klientów posiadających odpady toksyczne stosujemy specjalne worki przystosowane do opróżniania i transportu tego typu materiałów.

Odkurzacze przemysłowe - separator

Separator do odkurzaczy Master

System opróżniania odkurzacza przemysłowego Master

Przykładowy system opróżniania odkurzacza Master

4. System filtracji

Kolejną istotną cechą odkurzacza przemysłowego jest powierzchnia filtra oraz system jego oczyszczania mające niebagatelny wpływ na efektywność filtracji oraz żywotność całego urządzenia. Aby wydłużyć żywotność filtra, który jest bardzo ważnym elementem odkurzacza przemysłowego, profesjonalne odkurzacze przemysłowe wyposażone są w „cyklon” czyli system utrudniający bezpośredni kontakt zasysanych cząstek stałych z powierzchnią filtra. Do bardzo drobnego kurzu/brudu poleca się filtry o powierzchni od 30 tys /cm2 do nawet do ponad 100 tys./cm2 .

Odkurzacz przemysłowy - system filtracji do odpadów suchych

System filtracji do odpadów suchych

Odkurzacze przemysłowe - system filtracji do odpadów mokrych

System filtracji do odpadów mokrych

Należy zwrócić również uwagę na kształt filtra, mający istotny wpływ zarówno na efektywność oczyszczania filtra jak i na wielkość jego powierzchni. Filtry do odkurzaczy przemysłowych różnią się nie tylko kształtem i powierzchnią, ale również gradacją czyli możliwością zatrzymywania odpowiednio małych cząsteczek zanieczyszczeń. W standardzie zazwyczaj oferowane są filtry kategorii L, zatrzymujące cząsteczki do 3 mikronów. Nieco skuteczniejsze, wyłapujące cząsteczki wielkości do 1 mikrometra są filtry kategorii M. Jeżeli chcemy uzyskać bardzo dokładną filtrację, nawet w niebezpiecznych lub toksycznych warunkach pracy stosujemy filtry typu HEPA, które według standardów EN 1822 gwarantują skuteczność na poziomie 99,995 % i wyłapują cząsteczki o wielkości do 0,18 mikrona.

Oferowane przez nas odkurzacze przemysłowe Master mogą być wyposażone we wszystkie wyżej typy filtrów. Dodatkowo oferujemy filtry specjalne np. filtr Nomex odporny na wysokie temperatury nawet do 250 stopni C oraz filtry antystatyczne stosowane np. w strefach wybuchowych (Atex).

5. Testy – profesjonalna pomoc we właściwym doborze odkurzacza przemysłowego

Najważniejszym czynnikiem gwarantującym satysfakcję klienta po zakupie odkurzacza przemysłowego oraz jego wieloletnią , niezawodną pracę jest dobór odpowiedniego modelu wraz z właściwym wyposażeniem (tj. filtrem, separatorem, zestawem akcesoriów). Wielokrotnie doradztwo oraz komunikacja z klientem jedynie w formie telefonicznej lub mailowej, nawet po otrzymaniu dokładnych wytycznych od klienta jest niewystarczające. Aby zapewnić precyzję doboru właściwego modelu firma Vervo oferuje możliwość bezpłatnych testów oraz prezentację odkurzaczy przemysłowych Master u klienta. Daje to gwarancję precyzyjnego dopasowania odpowiedniego typu odkurzacza oraz licznych akcesoriów do konkretnej aplikacji.