NOWE pistolety powietrzne CEJN

PISTOLETY SERII 208 DETECT - PRZEŁOM W ZAKRESIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI W PROCESIE PRODUKCYJNYM

CEJN  na początku 2024 roku zaprezentował  najnowocześniejszy pistolet do odmuchiwania, jest to nowy model serii 208 o nazwie handlowej DETECT. Zaprojektowany i wyprodukowany specjalnie w celu poprawy bezpieczeństwa pracy z bezpośrednim Odmuchiwaniem przy produkcji żywności.

Pistolet do nadmuchu 208 DETECT, wykonany jest w 100% z tworzywa wykrywalnego przez detektory, ma to na celu poprawę bezpieczeństwa samej żywności w procesie produkcji spożywczej i napojów. Jest to pierwszy pistolet do odmuchiwania z funkcją wykrywania przez bramki metalu i promieni rentgenowskich, który został wprowadzony na rynek globalny, zmniejszając ryzyko przypadkowego zanieczyszczenia żywności przez cząstki oderwane od pistoletu co za tym idzie odrzucenia produktu finalnego, tym samym zminimalizowania kosztownych odpadów.

Systemy bezpieczeństwa żywności, takie jak HACCP, IFS i BRC, zidentyfikowały zanieczyszczenie ciałami obcymi (niepożądanymi ciałami stałymi znajdującymi się w żywności) jako jedno z głównych zagrożeń w procesie produkcyjnym, podczas gdy metale i tworzywa sztuczne są dwoma najczęstszymi zanieczyszczeniami fizycznymi występującymi w żywności. Ponieważ tworzywo sztuczne zastosowane do produkcji pistoletów Cejn 208 DETECT umożliwia wykrywanie kawałków plastiku o wielkości nawet 2x2 mm* za pomocą wykrywaczy metali i promieni rentgenowskich. Plastik z którego wykonany jest pistolet (korpus i spust) jest bezpieczny dla żywności zgodnie z FDA i UE, jak również uszczelnienia dopuszczone są  do kontaktu z żywnością i wykrywalne przez bramki metali i promieniowanie rentgenowskie. Pistolet Cejn DETECT można zatem wdrożyć w ramach procedur HACCP, IFS i BRC.

 Poza tym, że jest wykrywalny, pistolet 208 DETECT ma te same doskonałe cechy, co pistolet CEJN do przedmuchiwania serii 208 czyli:

- wysoki przepływ,

- lekka i ergonomiczna, solidna konstrukcja,

- płynna kontrola przepływu.

Zobacz jak działa pistolet DETECT >

SERIA 209 HI-VIS - NIEZRÓWNANA ERGONOMIA PRACY I WYSOKI PRZEPŁYW

Firma CEJN wypuściła na rynek jeszcze jeden ciekawy model pistoletu na sprężone powietrze i ciecze jest nim model Cejn 209. Powstał on  w oparciu o dziedzictwo swojego niezwykle udanego poprzednika, oferując niezrównaną siłę odmuchu i jeszcze lepszą ergonomię. Został zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły oraz z naciskiem na bezpieczeństwo i wygodę.

Pistolety CEJN zdefiniowały krajobraz profesjonalnych pistoletów do sprężonego powietrza cechujących się: dużą siłą odmuchu, lekkością, ergonomią, solidną konstrukcją i wysoką precyzję kontroli przepływu. Pistolet CEJN serii 209  nadaje się zarówno do powietrza, jak i cieczy niewybuchowych.

Pistolety nowej generacji posiadają zintegrowane miękkie antypoślizgowe wykończenie zarówno na uchwycie, jak i na spuście, zapewniające użytkownikowi pewny i wygodny chwyt, co przekłada się na ogólną poprawę ergonomii. Model 209 jest dostępny w klasycznym niebieskim kolorze (standardowy pistolet) lub w wersji odblaskowej Hi-Vis, zapewniającej lepszą widoczność. Wersja hi-vis jest standardowo wyposażona w dysze bezpieczeństwa zgodne z OSHA.

Produkty oznaczone OSHA 1910.95 (b) (c) zapewniają poziom dźwięku poniżej 85 dB(A) i spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej UE §1.5.8 w zakresie redukcji hałasu.

Zobacz jak działa pistolet Cejn serii 208 >