Profesjonalne odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe MASTER

Firma Vervo w swojej ofercie posiada profesjonalne odkurzacze przemysłowe o szerokim zakresie zastosowań jak czyszczenie maszyn i hal, odciąganie pyłów i wszelkiego typu prace porządkowe na liniach produkcyjnych.

Wśród proponowanych przez nas urządzeń znajdują się odkurzacze:

  • dużej mocy (do 25 kW),
  • do pracy ciągłej (możliwość pracy 24 godz na dobę),
  • do stosowania w strefach wybuchowych (ATEX),
  • zasilane sprężonym powietrzem,
  • do separacji olejów i chłodziw.

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, łatwym systemem opróżniania zasobnika z odpadami nawet przy jego dużej pojemności oraz systemem filtracji przystosowanym do warunków stricte przemysłowych.

W zależności od przeznaczenia oferujemy kilka linii urządzeń, odpowiadających różnym potrzebom naszych klientów.

Jednofazowe odkurzacze przemysłowe to linia popularnych urządzeń mobilnych przystosowana do krótkotrwałego procesu sprzątania, najlepiej sprawdzająca się procesach czyszczenia maszyn i części linii produkcyjnych. Zastosowanie specjalnych filtrów pozwala usuwać zanieczyszczenia, zarówno suche jak i mokre, nawet poniżej 1 µ.

Odkurzacze trójfazowe to urządzenia wyposażone w bardzo wydajne jednostki ssące przystosowane do ciężkich i bardzo ciężkich warunków pracy. Świetnie sprawdzają się w odlewniach, hutach, cementowniach i pozostałych branżach, gdzie inne odkurzacze ulegają bardzo szybkiemu wyeksploatowaniu. Odkurzacze te w połączeniu z zewnętrznymi separatorami są w stanie zbierać znaczne ilości odpadów, bez konieczności opróżniania odkurzacza.

Odkurzacze przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (Atex) posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające możliwość bezpiecznej pracy wszędzie tam, gdzie podstawowe modele odkurzaczy przemysłowych mogłyby stworzyć zagrożenie. W zależności od możliwości pracy w danej strefie odkurzacze mogą być zasilane pneumatycznie (sprężone powietrze) i elektrycznie. Ich specjalna konstrukcja oraz zabezpieczenie jednostki ssącej gwarantuje bezpieczną pracę w strefie do której zostały przeznaczone.

Odkurzacze zasilane pneumatycznie mogą być używane w warunkach podwyższonego zagrożenia wybuchem lub w miejscach, gdzie niemożliwe jest doprowadzenie elektryczności.

Podstawową funkcją odkurzaczy do separacji oleju jest oczyszczanie chłodziw lub oleju z cząstek stałych takich jak drobiny metalu, pyły i inne zanieczyszczenia. W wielu przypadkach pozwala to na wtórne (nawet kilkukrotne) wykorzystane oczyszczonych cieczy. Modele ze zintegrowaną pompą opróżniającą umożliwiają wykonanie powyższych procesów (zasysanie i wypompowywanie) bardzo szybko i skutecznie. Zastosowane odkurzacza wraz z pompą ułatwia utrzymanie czystości na liniach produkcyjnych, ograniczając niebezpieczeństwo rozlania chłodziw bądź olejów.

Często dobór profesjonalnego odkurzacz nie jest prosty. Musimy zwrócić szczególną uwagę wiele indywidualnych aspektów takich jak ilość i typ zanieczyszczeń, czas pracy, warunki otoczenia, odpowiednio dobrać filtr i wielkość zbiornika separacji. Aby każdy dobrany przez nas odkurzacz był optymalny do danej aplikacji i aby zagwarantować długotrwałe użytkowanie zapewniamy fachowe doradztwo oraz bezpłatne prezentacje wybranych modeli odkurzaczy.