zadzwoń
+48 42 252 55 55

VERVO
VERVO
VERVO
VERVO

Sprężarki łopatkowe

Zmień kategorię

Konkurując na coraz bardziej wymagających rynkach wszystkie firmy dążą do optymalizacji kosztów produkcji przy jednoczesnym wzroście produktywności i poziomu jakości produkowanych dóbr. Inwestując w nowe technologie, w tym sprężarki zakładamy, że poniesione nakłady zwrócą się w możliwie krótkim okresie. Aby założenia te zrealizować musimy wybrać urządzenia, które w sposób najlepszy z możliwych wykorzystują energię elektryczną, a koszty ich obsługi serwisowej są możliwie najniższe. To właśnie te cechy zostały wzięte pod uwagę podczas konstruowania sprężarek Mattei.

Znajdują one odzwierciedlenie w konstrukcji stopnia sprężającego ; podzespołu który we wszystkich typach i rodzajach sprężarek jest najdroższym podzespołem. Sprężarki łopatkowe Mattei wyposażone są w poziomo zabudowany rotor, zaprojektowany w sposób umożliwiający jego pracę przy nieosiągalnej dla innych producentów niskiej prędkości obrotowej. Fakt ten umożliwia pracę sprężarki w optimum energetycznym przy prędkości obrotowej ok. 990 obr./min. Ponadto wyjątkowo niski poziom prędkości obrotowej połączono z konstrukcją w której nie występuje większość sił odpowiedzialnych za skrócenie żywotności zespołu sprężającego. Silnik elektryczny połączony jest z zespołem sprężającym za pośrednictwem sprzęgła pracującego z tą samą prędkością co zespól sprężający. W efekcie ten najdroższy podzespół może pracować nawet 100 tys. mth bez konieczności wykonywania remontu głównego i może być objęty nawet 10-letnią gwarancją, a olej można wymieniać nawet co 5 tys. godzin pracy.

Sterowniki Maestro w które wyposażone są sprężarki Mattei nadzorują i dostosowują ich pracę do wymagań systemu sprężonego powietrza jako urządzenia samodzielnego lub pracującego w większym układzie. Posiadają wiele poziomów programowania, funkcje sterowania (w tym zdalnego) oraz analizy pracy i sytuacji niestandardowych.

Nawet 10 kompresorów wyposażonych w sterownik Maestro XS można połączyć w jeden zespół. Wówczas jeden z nich programujemy jako nadrzędny. Role sprężarek w systemie mogą się automatycznie zmieniać. W tym zakresie możliwa jest rezygnacja z zakupu sterownika nadrzędnego.

Sprężarki MAXIMA 30 kW
Sprężarki MAXIMA 75 kW
Sprężarki MAXIMA 110 kW
Sprężarki MAXIMA 160 kW
Sprężarki MAXIMA 30 - 160 kW

Produktów w zapytaniu: 0

Wyślij zapytanie Usuń produkty lub zadzwoń tel. (+48) 42 252 55 55