Listwy antystatyczne - rozwiązanie problemów z elektrostatyką

Listwy antystatyczne ABSL-RC

Listwy antystatyczne znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, takich jak tekstylia, papiernictwo, tworzywa sztuczne, drukartstwo, przetwórstwo czy produkcja opakowań. Mogą być zamontowane na maszynach pracujących z dużymi prędkościami przesuwu.

Listwy serii ABSL-RC charakteryzuje skuteczność działania aż do 200 mm, bez wykorzystania noża powietrznego. Listwy te posidają rdzeń wykonany z PCV, a wszystkie elektroniczne komponenty pokryto żywicą epoksydową, dzięki czemu urządzenia te są niezwykle trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Wykonane ze stali nierdzewnej emitery podłączono do wysokiego napięcia oporowo, co zwiększa wydajność i eliminuje ryzyko zagrożenia personelu w momencie przypadkowego kontaktu ze szpilkami.  Listwy serii ABSL-RC na całej swej długości posiadają szczelinę montażową pod śruby M6 co umożliwia pełną swobodę montażu.

Specjalną wersję listew ABSL-RC stanowi EX-ABSL-RC, listwa z certyfikatem ATEX przeznaczona do pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Listwy posiadają certyfikację TUV do pracy w strefach 1,2 i 22, z gazami kategorii IIB.

Nowością w ofercie Vervo są listwy nuetralizujące IDB-7 i IDB-10 o zasilaniu 24V i długości do 5000 mm. Listwy te posiadają wbudowany zasilacz o regulowanej częstotliwości 0 - 20 Hz, dzięki czemu nie wymagają kabla wysoknapięciowego. Listwy posiadają kompaktową budowę (40 x 25mm) oraz profil wykonany z FR-ABSU, przy czym elementy elektroniczne, podobnie jak u poprzedników, pokryte są żywicą epoksydową. Podłączone oporowo do wysokiego napięcia emitery ze stali nierdzewnej (lub opcjonalnie z wolframu) niewelują zagrożenie wynikające z przypadkowego kontaktu.

Listwy IDB-10 zaprojektowano w dwóch wersjach, wersji IDB-10-S o odległosci roboczej od 20 do 200 mm przeznaczonej do montażu przy maszynach pracujących z dużą prędkością (do 2000 m/min) oraz wersji IDB-10-L o odległości roboczej od 100 aż do 500 mm. Dodatkowo urządzenia posiadają alarm czystego styku w postaci LED oraz sygnału o polaryzacji PNP i NPN. Listwy IDB posiadają szczelinę montażową pod śruby M5 na całej swojej długości, co oznacza, że można je umieścić na całej długości listwy.

Oferowane przez nas listwy to doskonałe narzędzie do rozwiązania problemów z elektrostatyką!

promocje/listwy-antystatyczne-rozwiazanie-problemow-z-elektrostatykaListwy antystatyczne EX-ABSL-RC z certyfikatem ATEXListwy IDB-7 i IDB-10, zasilane 24V