Czujniki punktu rosy, temperatury i ciśnienia
Urządzenia do pomiaru wilgotności punktu rosy służą głównie do kontroli i analizy zawartości wody w sieciach sprężonego powietrza. Dzięki takim urządzeniom jak czujnik punktu rosy FA 510 i FA 515 można w sposób bardzo dokładny i skuteczny kontrolować prace osuszaczy adsorpcyjnych lub ziębniczych.
Opcja alarmu w oferowanych przez nas urządzeniach pozwala wcześnie zareagować, gdy stan wilgotności wzrośnie powyżej dopuszczalnej normy. Często o dodatkowe wyposażenie w czujnikach punktu rosy zapobiega to kosztownym naprawom lub wymianom maszyn na liniach produkcyjnych.
W zależności od potrzeb klienta, czujniki punktu rosy mogą działać w zakresach od -80 do +50 stopni Celsjusza. Dzięki podłączeniu sond do pomiaru wilgotności do wielofunkcyjnych przyrządów pomiarowych takich jak DS 500, mamy możliwość rejestracji danych, wizualizacji w postaci graficznej i tabelarycznej oraz przesyłania danych przez Eternet, RS 485, Modbus RTU itp. do sieci bądź odbiorników klienta.
Oferujemy możliwość zapoznania się z naszymi urządzeniami do pomiaru punktu rosy i innych produktów z naszej oferty (zarówno wszelkie urządzenia pomiarowe CS Instruments, jak i inne produkty z asortymentu Vervo) na prezentacjach prowadzonych przez specjalistów z działu opomiarowania. Posiadamy autoryzowaną grupę serwisantów i monterów, która może dokonać instalacji czujników i rejestratorów na terenie całego kraju.