zadzwoń
+48 42 252 55 55

VERVO
VERVO
VERVO
VERVO

Filtry i separatory

Zmień kategorię

W zależności od typu sprężarki w 1 m3 sprężonego powietrza może znajdować się nawet 100 mln cząsteczek zanieczyszczeń. Wielkość większości z nich nie przekracza 5 µ, zatem zwykły filtr powietrza zainstalowany w sprężarce nie jest w stanie ich przechwycić.

Cząstki te, przemieszane z parą wodną i oparami oleju wytwarzanymi podczas procesu sprężania, powodują przedwczesne zużycie i uszkodzenia urządzeń odbiorczych. W rezultacie przyczyniają się do kosztownych przestojów i zwiększenia częstotliwości serwisowania.

Dobór filtrów dostosowanych do ilości i typu zanieczyszczeń występujących w sprężonym powietrzu umożliwia wydłużenie żywotności instalacji sprężonego powietrza oraz urządzeń odbiorczych.

Jednym z aspektów związanych z techniką sprężonego powietrza jest wpływ jaki wywiera na środowisko naturalne. Szczególnie istotny jest sposób odzyskiwania i utylizacji kondensatu. Tworzy się on nie tylko w przewodach instalacji sprężonego powietrza, ale również w filtrach, separatorach cyklonowych, zbiornikach, pułapkach wodnych itp. Kondensat oprócz wody zawiera również duże ilości oleju, ponieważ większość sprężarek wytwarza sprężone powietrze o zawartości zanieczyszczeń powyżej 3 ppm. W celu oddzielenia zawartego w kondensacie oleju od wody stosuje się separatory woda-olej.

Produktów w zapytaniu: 0

Wyślij zapytanie Usuń produkty lub zadzwoń tel. (+48) 42 252 55 55